Hakkımızda

Şirketimiz;

17 Mayıs 1990 tarihinde, Yönetim Kurulu Başkanımız Ömer Arıcan tarafından kurulan ARICAN İNŞAAT LTD. ŞTİ. ile ticari hayatına başlamıştır.

Almanya’dan ithal Aquatherm tesisat borularının Batı Akdeniz Bölge Bayiliğini alan firmamız, 1991 yılını Aquatherm markalı ürün satışında Türkiye ciro birincisi olarak tamamlamıştır.

1992 Mayıs’ında Türkiye’de üretilen Dizayn Grup ürünlerinin aynı bölgede satışını yapmaya başlamış ve o seneden başlayarak 1992-93-94-95 ve 2005 yıllarında Türkiye ciro birincisi olmuş, yollarını ayırdığı 2008 yılına kadar da Türkiye geneli satışlarda daima ilk üç sırada yer almıştır.

15 Ağustos 2005 yılında; Borusan Holding, Borusan – Mannesmann Siyah, SRM, Galvaniz ve Doğalgaz Boruları, Polipropilen ve PVC boruları bayiliğini, Eylül 2005’te Trakya Döküm Ekpaş A.Ş. ve Sardoğan Ek Parça ürünleri bayiliğini almıştır.

13.10.2005 Tarihinde ARICAN BORU Tarım, Petrol, İnşaat, Turizm, Taahhüt San. ve Tic. A.Ş. isimli yeni bir şirket kuruluşu yapılarak, yeni bayiliklerin bu Anonim Şirket üzerinden devam ettirilmesi kararı alınmıştır.

2007-2009 Yılları arasında Pak Plastppr içme suyu, ppr atık su ve hdpe şebeke boruları ve korige boruları Batı Akdeniz Bölge Bayisi olarak dağıtım yapmıştır.

2009 Yılı Mart ayından itibaren KALDE BORU iç tesisat (PPR içme suyu, cam elyaf takviyeli boruları, PPR ortadan folyolu boru, PVC atık su) yerden ısıtma (Pe-x yer ısı, Al-pex boru), tüm ek parçaları ve vana sistemleri, HDPE şebeke içme suyu ve korige kanalizasyon boruları, yağmurlama sistemleri ve panel radyatörlerinin bölge bayiliğini yürütmektedir.

Bu bayiliklerin yanı sıra bölgemizde son dönemde oluşan doğalgaz pazarına cevap verebilmek amacıyla ısıtma – soğutma sistemlerinde ECA EMAS A.Ş. Bölge Dağıtıcı Bayiliği şeklinde faaliyet göstermekteyiz.

Firmamız tüm bu hizmetlerini, 2500 m2 kapalı, 3500m2 açık depolama alanları ve 13 kişilik özveri ile çalışan, konularına hakim, becerikli, tecrübeli ekibi ile sürdürmektedir. Bir tanesi sabit vinçli olmak üzere 3 kamyon ve 5 binek aracı ile iyi hizmetler üretme gayretinde olan şirketimiz; bölgesinde kaliteli ürünleri uygun fiyatlar ile hızlı bir şekilde 60’tan fazla satıcıya, tüm otel yatırımı ve tadilatlarına, kamu yatırımı ve toplu konutlara ulaştırmaktadır.

Şu anda 100’den fazla alt bayiliğimiz ile bölge pazarında hizmet vermenin yanı sıra, belirli kapasitelerin üzerindeki otel şantiyelerine ve devlet dairelerine direk olarak satış yapmaktayız.

En kısa sürede görüşmek ve çalışmak dileği ile, iyi çalışmalar dileriz.